YABANCI ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI

YABANCI ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI

YABANCI ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI

Yabancı işçi Çalıştırmak isteyen işyerleri veya şirketlerin karşılaması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartları karşılayan her şirket yabancı çalıştırabilir. Tabiki yabancı çalıştırmadan önce Yabancı çalışma izni başvurusu yapmalı ve yabancıya yabancı çalışma izni çıkartmalıdır.

Yabancı Çalıştırma şartlar Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında detaylı bir şekilde yazmaktadır. Ancak bu şartları kısaca söylemek gerekirse; Eğer yabancı çalışan her hangi bir şirket te çalışmak istiyorsa bu şirketin yıllık cirosunun 800.000TL Olması veya 100.000 TL net karının olması gerekir. Yabancı  Çalıştırmak isteyen şirkette en az 5 adet türk vatandaşı çalışması diğer aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca Yabancıya Yasak mesleklerde vardır. Yabancı bu mesleklerden her hangi birini yapmak için çalışma izni almak istiyorsa alamaz.  Diş tabipliği, dişçilik, ebelik, hastabakıcılık,Eczacılık, Avukatlık, Noterlik gibi bazı meslekler yabancılara yasaktır. Bu mesleklerin tamamını Yine çalışma bakanlığının sitesinden bulabilirsiniz.

ANKARA DANIŞMANLIK FİRMALARI ARASINDA LİDER OLAN ATA KURUMSAL DANIŞMANLIK, YABANCI ÇALIŞMA İZNİ İŞLEMLERİN DE SİZLERE EN PROFESYONEL VE EN GÜVENİLİR HİZMETİ SUNMAYI AMAÇLAR. SİZ DE TÜM BU İŞLEMLER İLE UĞRAŞMAYIP UYGUN FİYATLARLA ÇALIŞMA İZNİ ÇIKARTMAK İSTİYORSANIZ ; 08:00-19:00 ARASI 0312 419 82 80 NOLU TELEFONDAN 08:00-23:00 SAATLERİ ARASINDA 0544 446 0 444 NOLU TELEFONDAN İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ

 

 

 

 

Çalışma İzni

0 Yorum

Konuya Yorum Yaz

− dört = 2