Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR ?

Yabancı Çalışma İzni Almak için gereken bazı şartlar vardır. Yabancı işçi çalıştıracak şirketin Yıllık cirosunun 800 BİN TL olması gerekmektedir. Ayrıca eklemek gerekirse Yabancı işçi çalıştıracak işyerinin her yabancı için en az 5 türk vatandaş çalıştırması zorunludur. Eğer birden fazla yabancı işçi çalıştıracak iseniz her yabancı işçi için 5 türk çalıştırmanız gerekmektedir.

Tüm bu şartları karşıladıktan sonra çalışma izni başvurusu yapılmalıdır. Çalışma İzni Başvuruları e-devlet üzerinden giriş yapılarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yabancı çalışma izni bölümünden yapılmaktadır. E-devlet  şifresinizi bilmiyorsanız ptt’lerden temin edebilirsiniz.

E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra, Online başvuru işlemine geçilir. Online Başvurular için gerekli belgeler sitemizde mevcuttur. Bu belgeleri pdf formatında ve 300kb’dı geçmeyecek şekilde tarattırıp sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Yabancı çalışma izinleri online başvurudan sonra evrakların bakanlığa gönderilmesi gerekiyor. Eğer Ankara’da değil iseniz bu konu hakkında ANKARA DANIŞMANLIK FİRMALARI ile çalışmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Çünkü Evrakların teslimi için Ankara’ya gelmeniz burada kalmanız ve masraflarınız hemen hemen Danışmanlık firmasına ödeyeceğiniz ücret ile aynı olacaktır. Danışmanlık firmaları online başvurudan başlayıp bakanlığa teslim ve sonuçlandırma işlemine kadar herşeyi üstlenmektedir. Sizin tek yapmanız gereken gerekli evrakları danışmanlık firmasına ulaştırmak olacaktır.

ANKARA DANIŞMANLIK FİRMALARI ARASINDA LİDER OLAN ATA KURUMSAL DANIŞMANLIK, YABANCI ÇALIŞMA İZNİ İŞLEMLERİN DE SİZLERE EN PROFESYONEL VE EN GÜVENİLİR HİZMETİ SUNMAYI AMAÇLAR. SİZ DE TÜM BU İŞLEMLER İLE UĞRAŞMAYIP UYGUN FİYATLARLA ÇALIŞMA İZNİ ÇIKARTMAK İSTİYORSANIZ ; 08:00-19:00 ARASI 0312 419 82 80 NOLU TELEFONDAN 08:00-23:00 SAATLERİ ARASINDA 0544 446 0 444 NOLU TELEFONDAN İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ

 

Çalışma İzni

2 Comments

  1. ismail diyor ki:

    Merhabalar. azerbaycan vatandaşı bir kız ile evlilik yaptım 1 yıllık oturum tezkeresi aldım. şimdi çalışmak istiyor ne yapmamız gerekiyor. veya sizin yardımcı olmanız durumunda ne ücret falan nasıl oluyor bilgi almak istiyorum teşekkürler..

Konuya Yorum Yaz

+ beş = 13